Mielno to miejscowość wypoczynkowa położona w odległości 12 km na północny zachód od Koszalina, należąca do najbardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych nad Bałtykiem w pasie wybrzeża środkowego. Przez większą część roku to spokojna, wypoczynkowa miejscowość, latem tętniąca życiem, żywiołowa pełna hałaśliwych dyskotek, przypominająca kurorty Morza Śródziemnego. Czysta woda morska, nigdy nieskażona szkodliwymi substancjami, szeroka, czysta, drobnoziarnista plaża, wyjątkowo korzystny dla organizmu człowieka klimat oraz malownicze krajobrazy zapraszają do wypoczynku przybywających każdego roku do Mielna.  W Mielnie na turystów czeka wiele atrakcji – dla odważnych są to skoki na bangy, dla dzieci wesołe miasteczka i uliczne zwierzyńce, dla każdego wędrówki piesze, rowerowe, podziwianie osobliwości przyrodniczych, uprawianie sportów wodnych. Przez Mielno przebiegają dobrze oznakowane szlaki piesze i rowerowe m.in. szlak nadmorski będący fragmentem międzynarodowego szlaku, biegnący przez polskie wybrzeże, szlak rowerowy biegnący równolegle do drogi krajowej Mielno–Mścice–Koszalin czy szlak wodny jeziora Jamno.  Latem odbywają się tu imprezy artystyczne i rozrywkowe pod hasłem Mieleńskiego Lata Artystycznego, w którego skład wchodzą m.in. zawody sportowe, koncerty, zabawy dla dzieci. Jednymi z ważniejszych imprez są: Międzynarodowy Zlot Morsów, otwarcie sezonu żeglarskiego Morskiego Klubu „Tramp”, Mieleńska Noc na Gorąco oraz Przegląd Teatrów Ulicznych. Apartamenty oferowane przez naszą firmę, znajdują się w wyjątkowych lokalizacjach nad samym brzegiem morza, co czyni je niezwykle atrakcyjnymi.

Atrakcje turystyczne Mielna

Latarnia w gąskach

Jedną z największych atrakcji turystycznych  jest Latarnia Morska w Gąskach. Jest drugą co do wielkości latarnią morską Polski. Na szczyt latarni prowadzi 190 kamiennych krętych schodów. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. Latarnia jest udostępniona zwiedzającym w okresie wakacyjnym

Rzeźba jelenia

Rzeźba przedstawia figurę jelenia naturalnej wielkości, umieszczonej na betonowej niskiej podstawie.. Pomnik  jest dużą atrakcją dla turystów i cieszy się ogromną popularnością. Robione są przy nim pamiątkowe fotografie, jest swoistym „logo” Mielna.

Pomnik lotników

Pomnik lotników znajduje się na nadmorskiej promenadzie, od końcówki ulicy Słonecznej. Na podmurówce umieszczony jest pionowy element usterzenia samolotu z mosiężną tablicą z oznaką pilota. Pomnik odsłonięty w 1988 roku powstał­­­­ w pobliżu katastrofy samolotu wojskowego.

Kościół gotycki

Kościół gotycki z XV wieku znajduje się przy ulicy kościelnej, na niewielkim wzniesieniu, wokół którego są ślady fos. Zbudowany jest z cegły i kamienia polnego, na rzucie prostokąta z prezbiterium zamkniętym trójbocznie. Zewnętrzne mury przedstawiają postacie ludzi i zwierząt. Zabytkowy wystrój stanowi barokowa ambona z XVIII wieku, widnieją na niej rzeźby czterech ewangelistów i dwa dzwony kościelne z napisami.

Bunkry

Bunkry zbudowane w latach 1940-1941, usytuowane są nieco ponad 500 metrów przy leśnej drodze prowadzącej do Mielenka. Położone są od siebie w odległości 200 metrów, ściany mają 50 cm grubości. Charakterystyczny jest brak otworu wejściowego i dwa otwory okienne. Nie jest dokładnie znane przeznaczenie tych schronów, powszechnie mówi się, że był to skład amunicji i materiałów wybuchowych. Istnieje też teza, że były stanowiskiem obserwacyjnym jednostki wojskowej w Unieście.

Przystań rybacka

Przystań rybacka w Unieściu mieści się na brzegu Bałtyku przy ulicy Rybackiej. Jest to osiem parterowych budynków o różnej wielkości. Mieszczą się w nich magazyny ryb, sieciarnie i warsztaty. Można tam zakupić rybę prosto z morza lub świeżo wędzone węgorze, łososie czy halibuty. Obecnie kilka z nich przeszło w ręce prywatnych przedsiębiorców, którzy otworzyli tam smażalnie i wędzarnie ryb. Kilkadziesiąt metrów w morzu jest betonowy trzon stanowiący element wyciągu łodzi.

Klub morski „Tramp”

Klub morski „Tramp” to najstarszy na środkowym wybrzeżu Bałtyku klub morski. Powstał w 1947 roku, początkowo nazywany był Ligą Morska, później Ligą Przyjaciół Żołnierza, by finalnie przyjąć nazwę KM „Tramp”. Przystań jachtowa znajduje się przy ulicy Chrobrego 32, nad jeziorem Jamno. Przy jednym z tych pomostów latem stacjonuje stateczek pasażerski, którym można odbyć rejs po jeziorze. Klub organizuje kursy żeglarskie i regaty o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Molo

Molo- to od sierpnia 2005 roku nowa atrakcja turystyczna. Znajduje się w Unieściu, ma 60 m długości, wznosi się na 2,7 m nad poziomem morza, wysokie jest na 4 m, a belki konstrukcyjne są wbite na 6 metrów w dno morza. Molo cieszy się dużym zainteresowaniem wczasowiczów, kuracjuszy, a także ludności miejscowej. Jest to pierwsze molo w historii Mielna i Unieścia oraz pierwsze prywatne molo na polskim brzegu Bałtyku. W sezonie letnim pełni funkcję przystani dla małych stateczków pasażerskich, które odbywają rejsy po przybrzeżnych wodach Bałtyku.

Promenada spacerowa

Promenada  spacerowa biegnie wzdłuż plaży pomiędzy Mielnem i Unieściem. Roztacza się z niej wspaniały widok na morze. Można także zagrać w szachy figurami znacznej wielkości. Wieczorami odbywają się liczne imprezy pod gołym niebem.